^  góra strony

  • 1

SP 368 WARSZAWA

w e r s j a   i n t e r n e t o w a   g a z e t k i   s z k o l n e j

×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

2018/2019 NR 2 - Przewodniczący naszej szkoły – Nikodem Trelewicz i Antoni Zwoliński

Redakcja: Dlaczego zgłosiliście się do wyborów?

Antoni: Na początku do naszej klasy przyszedł Pan Matera, opiekun samorządu uczniowskiego, i ogłosił nam możliwość wzięcia udziału w wyborach. Chodziło nam o coś więcej niż żart, traktowaliśmy to jako nowe wyzwanie.

Nikodem: Chcieliśmy coś osiągnąć i wpłynąć jakoś na życie naszej szkoły. Mieć wpływ na to, jak będzie wyglądać nasza społeczność szkolna, dlatego się zgłosiliśmy.

31   32

Redakcja: Jaki plany chcecie zrealizować w naszej szkole?

Nikodem: Na początku SZCZĘŚLIWY NUMEREK, ale on już nawet działa i PRZEBRANY NIEPYTANY. Zbliża się też DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA, więc myślę, że coś udałoby się zrobić. Niedługo będzie zebranie samorządów klasowych, więc też wiele ustalimy. Chcemy też oczywiście ogarnąć szkolny radiowęzeł, żeby działało na zasadzie automatyzacji, abyśmy mogli zdalnie transmitować muzykę. Do tego też będą potrzebne osoby.

Redakcja: Uważaliście, że macie duże szanse na wygraną czy wręcz przeciwnie?

Nikodem: Wbrew pozorom wiedzieliśmy, że wygramy. Można powiedzieć, że w sumie na mnie głosowało ponad 300 osób, a różnica między mną, a sekretarzem wyniosła ok. 260 głosów. Byliśmy przekonani, że wszystkie 3 klasy na nas zagłosują i większość klas 8, ponieważ tam też mamy znajomych i wpływy.

Antoni: Tak naprawdę to był pewniak. W sumie w klasach 6 też dużo osób głosowało. Poza tym, uważamy, że mieliśmy świetną kampanię.

Redakcja: Macie dużo pracy w związku z tym?

Nikodem: Obecnie mamy dużo pracy. Należy pozałatwiać wszystkie regulaminy. Poumawiać wszystkie spotkania.

Antoni: Poza tym należy zredagować każdy regulamin, zaktualizować go, a czasami napisać nowe. Przed nami jeszcze dużo pracy, m.in. napisanie regulaminu odnośnie wyboru opiekuna praw ucznia. Mamy nadzieję, że wszystko uda nam się zrealizować do końca listopada.

Redakcja: Jak się czujecie w roli przewodniczących?

Nikodem: Bardzo dobrze. Wiemy teraz, że mamy jednak na coś w wpływ i to my decydujemy, co się będzie dalej działo w codziennym życiu szkolnym.

Antoni: Ta funkcja zmienia też podejście pedagogów i nauczycieli. Mamy z nimi zupełnie inną komunikację niż z poziomu ucznia.

Redakcja: Nauczyciele dużo Wam pomagają czy staracie się sami wypełniać swoje obowiązki?

Antoni: Jedyne co, to mówią nam, co robimy źle, co należy poprawić i jak to poprawić. Wszystko staramy się robić samodzielnie. Cały samorząd dobrze pracuje i stara się, aby wszystko współgrało i działało.

Klaudia Gorecka i Anna Lipiec (8d)

Copyright © 2013. Marcin Leśniewski  Rights Reserved.