^  góra strony

  • 1

SP 368 WARSZAWA

w e r s j a   i n t e r n e t o w a   g a z e t k i   s z k o l n e j

×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

2018/2019 NR 1 - Wywiad z Panem Pawełem Stelmachem

Wywiad z p. Pawłem Stelmachem - nauczycielem historii w naszej szkole.

Redakcja: Czy zamierza Pan tworzyć nowe projekty muzyczne?

Pan Stelmach: Chciałbym stworzyć coś nowego, ale nie chcę śpiewać, a promować uzdolnionych uczniów, którzy np. grają na instrumentach czy śpiewają. Umieszczałbym filmiki z nimi na moim kanale. Nie wykluczam jednak możliwości, że jeśli będę miał jakiś ciekawy pomysł, to stworzę nową piosenkę związaną z historią.

Czy jest Pan zadowolony z pracy w naszej szkole?

Tak, lubię pracę z młodzieżą. Lubię również, kiedy coś dzieje się wokół mnie, a w szkole zawsze coś się dzieje. (śmiech)

Od kiedy pracuje Pan w swoim zawodzie?

W szkole pracuję od 8 lat. Zaczynałem swoją pracę w szkole podstawowej, potem przeszedłem do gimnazjum i tak już zostało. Co będzie dalej, czas pokaże…

Od zawsze interesowała Pana nauka historii czy dopiero z czasem wpadł Pan na pomysł, by uczyć?

Interesowałem się historią od podstawówki, dodatkowo bardzo lubiłem biologię. Póżniej miałem dylemat, który z tych dwóch przedmiotów wybrać, ale ostatecznie postawiłem na historię. Zawsze lubiłem pomagać innym osobom w nauce, dlatego też na studiach wybrałem specjalizację nauczycielską. Zostałem nauczycielem, co daje mi satysfakcję i dopóki będę miał motywację, by nauczać, to będę to robił. Natomiast, jeśli w przyszłości tej motywacji zabraknie, to po prostu zmienię zawód. (śmiech)

Czy inspiruje się Pan kimś lub czymś, prowadząc swoje lekcje czy same przychodzą Panu do głowy ciekawe pomysły?

Nie jestem w stanie ocenić, czy moje lekcje są ciekawe. To pytanie trzeba by było zadać moim uczniom. Co do inspiracji, to jest kliku pedagogów, polskich i zagranicznych, którzy są dla mnie wzorem do naśladowania, np. Janusz Korczak albo Ron Clark.

W jakim celu otworzył Pan kanał na YouTubie?

Otworzyłem go, aby popularyzować naukę historii oraz żeby było ciekawiej. Chcę zainteresować innych historią, używając metod, które może lepiej trafiają do młodzieży.

31   32

Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia z Panem wywiadu.

Ja również dziękuję.

Klaudia Gorecka i Anna Lipiec (8d)

Copyright © 2013. Marcin Leśniewski  Rights Reserved.