^  góra strony

  • 1

SP 368 WARSZAWA

w e r s j a   i n t e r n e t o w a   g a z e t k i   s z k o l n e j

2016/2017 NR 3 - Najbardziej oczekiwane filmy 2017 roku

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (24 maja)

Johnny Depp powraca na wielki ekran w 2017 jako Jack Sparrow, którego odnajduje kolejna przygoda. Kapitan tym razem musi zmierzyć się ze śmiercionośnymi duchami marynarzy dowodzonymi przez przerażającego Kapitana Salazara. Ambicją duchów jest wybicie wszystkich piratów z Jackiem na czele, a jedyną szansą na ratunek okazuje się legendarny Trójząb Posejdona.

73

Piękna i Bestia (15 marca)

Zapewne wszyscy znamy historię Belli, która musi zamieszkać w zamku potwora, aby ratować swego ojca. W marcu zobaczymy aktorską wersję tej uwielbianej animacji Disneya. Na ekran wiernie przeniesiono nie tylko stronę wizualną, ale także piosenki z kultowej produkcji. W rolach głównych zobaczymy Emmę Watson jako Bellę oraz Dana Stevensa wcielającego się w postać bestii.

World War Z 2 (8 czerwca)

Brad Pitt powraca jako Gerry Lane w drugiej części przebojowego filmu World War Z. Zabójczy wirus wciąż zbiera swoje śmiertelne żniwo, przemieniając ludzi w zombie. W tym świecie nikt nie jest bezpieczny, w tym świecie nikomu nie można ufać...

74

Dunkierka (19 lipca)

„Dunkierka” to najnowsze wojenne widowisko w reżyserii wizjonera kina Christophera Nolana (trylogia Batmana, Incepcja). Film opowie o wydarzeniach z maja i czerwca 1940 roku, gdy z Dunkierki ewakuowano ponad 300 tys. żołnierzy. Poważny ton, z jakiego znany jest Christopher Nolan, do tematyki II wojny światowej pasuje jak ulał. Warto dodać, że film kręcony był z użyciem kamer IMAX na taśmie 65mm, co zapewni nam o wiele lepsze doznania głębi obrazu i da przepiękne panoramy. W obsadzie znajduje się m.in. Harry Styles – wokalista boysbandu One Direction.

Star Wars: Episode VIII (14 grudnia)

Film jest bezpośrednią kontynuacją Przebudzenia Mocy. Na chwilę obecną o fabule wiadomo niewiele, jednak przede wszystkim w filmie lepiej poznamy bohaterów – Rey, Finna i Poego. Oczywiście wróci też Luke Skywalker. Możliwe, iż dane nam będzie zobaczyć również generał Leię, albowiem jak podaje portal Deadline, Carrie Fisher zdążyła przed śmiercią nakręcić wszystkie sceny na potrzeby kolejnej odsłony gwiezdnej sagi.

2017 przynosi ze sobą też inne filmy o superbohaterach. Pamiętajcie Wolverina ze szponami wystrzeliwującymi spomiędzy palców? W tym roku ukaże się w Loganie, gdzie jego moc zaczyna słabnąć, a on staje się mentorem dziewczynki o podobnych zdolnościach. W Strażnikach Galaktyki vol. 2 Peter Quill z drużyną wyrzutków kontynuuje podróż przez kosmos. Superman, Batman, Wonder Woman, Flash i inni superbohaterowie połączą siły w Lidze Sprawiedliwości, aby zwalczać zagrożenia przekraczające ludzkie możliwości. Czekają nas też filmy: Spider-Man: Homecoming – klasyczna historia Spider-Mana w reżyserii Jona Wattsa, Wonder Woman – film poświęcony wyłącznie tytułowej bohaterce, Thor: Ragnarok, Transformers: Ostatni Rycerz, Power Rangers.

75

W tym zestawieniu nie może zabraknąć animacji. 9-go lutego w Polsce będzie można obejrzeć Lego Batman, 30-go czerwca Gru, Dru i Minionki, a 15-go czerwca w Autach 3 z piskiem opon powróci Zygzak McQueen.

Warto wspomnieć też ‘mini-ekranami’, czyli serialach. Popularne seriale, które powrócą w 2017 to m.in.:
Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak – styczeń, sezon 6
Sherlock – styczeń, sezon 4
The Walking Dead – luty, sezon 7
Słodkie kłamstewka – kwiecień, sezon 7
Gra o tron – lato, sezon 7
Wikingowie – sezon 5

Iza WILGA
1D

  • 2018-2019-1
  • 2018-2019-2
  • 2018-2019-3
  • 2018-2019-4
  • 2018-2019-5
Copyright © 2013. Marcin Leśniewski  Rights Reserved.