^  góra strony

 • 1

SP 368 WARSZAWA

w e r s j a   i n t e r n e t o w a   g a z e t k i   s z k o l n e j

2015/2016 NR 1 - Kółko z języka hiszpańskiego (Club de español)

Zajęcia w ramach kółka z języka hiszpańskiego odbywają się w piątki o godzinie 7:10. Ich celem jest motywowanie uczniów do odkrywania hiszpańskiego świata, który zaskakuje swym bogactwem: kulturą, muzyką i obyczajami. Cele każdych zajęć realizowane są na kilku płaszczyznach:

SITIOS DE INTERES / CIEKAWE MIEJSCA

Na zajęciach przedstawiane są różne regiony Hiszpanii. Warto je zobaczyć ze względu na znanych ludzi, sławne zabytki, dobre potrawy, wesołe fiesty. Uczniowie pogłębiają swoją wiedzę o Hiszpanii i języku hiszpańskim.

eTwinning: „Przez świat do Madrytu”/”Por el mundo a Madrid”

15"Przez świat do Madrytu" to projekt dedykowany wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy chcą odbyć wirtualną podróż po kontynencie europejskim, aby spotkać się tego samego dnia z uczniami z innych krajów w Madrycie. Podczas rocznej podróży każda grupa zatrzymuje się w czterech dowolnych krajach, gdzie robi przystanki. Z naszej szkoły wyruszają w podróż dwie grupy: angielska i polska, jednakże będziemy przemieszczać się różnymi szlakami. Opiszemy swoje przygody i zilustrujemy je zdjęciami. Będziecie mogli je zobaczyć na szkolnym blogu projektu e-Twinning.

“We start from Warsaw together with Spanish group, next we will visit London. Venice is going to be our next destination. Our target is to meet all our friends from the project on the 20th of June in Madrid”.
(angielski uczestnik projektu)

“Empezamos nuestro viaje en Varsovia con el grupo de ingles, despues vamos a visitar Alemania, luego nos movemos a Roma. Nuestro objetivo es llegar a Madrid el día 20 de junio. Asi nos encontramos con nuestros compañeros del proyecto”.
(hiszpański uczestnik projektu)

LAS CANCIONES / PIOSENKI

Na zajęciach uczymy się sławnych piosenek w języku hiszpańskim. Znamy już utwory „Vayamos Compañeros” i „Bamboleo”. Utwory są nagrywane i dobierane tematycznie z możliwością wykorzystania ich na konkursach Piosenki i Rymowanki w języku obcym.

Zapraszamy serdecznie na nasze kółko!
!Hasta luego!
Club de español

2015/2016 NR 1 - Ślubowanie gimnazjalistów

Czternastego października 2015 roku w naszej szkole odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych i jednocześnie obchody Święta Edukacji Narodowej.

Tego dnia w Gimnazjum nie było zajęć dydaktycznych. Uczniowie z różnych klas przygotowali występy artystyczne oraz adekwatną scenografię.

1112

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu przez uczniów oraz zaproszonych gości oraz wprowadzeniem Sztandaru szkoły. Następnie Pani Dyrektor po kilku słowach wstępu, rozpoczęła pasowanie przedstawicieli klas pierwszych na uczniów gimnazjum. Po części oficjalnej, odbyły się występy chóru szkolnego, zaśpiewano piosenki dedykowane nauczycielom z okazji ich święta, uczniowie przedstawili tez zabawny skecz. Po zakończeniu części artystycznej, każda klasa wraz z nauczycielem udała się do swojej sali na mały poczęstunek. Na zakończenie tej uroczystości, każdy z uczniów otrzymał na pamiątkę ślubowania symboliczny dyplom.

Witamy w szkole!

1314

Olga KOMAR
1D

2015/2016 NR 2 - „Świąteczny Quiz Językowy” od Mistrzów Kodowania

Tuż przed tegorocznym Bożym Narodzeniem na stronie internetowej naszej szkoły zostanie opublikowana specjalna (utrzymana w bożonarodzeniowej atmosferze) aplikacja na urządzenia mobilne zawierająca pięć quizów językowych przygotowana przez „Mistrzów Kodowania” pod przewodnictwem p. Marcina Leśniewskiego i p. Sławomira Brzozowskiego.

Mamy nadzieję, że aplikacja okaże się pożyteczna i dzięki niej nauczycie się kilku nowych słówek po angielsku, hiszpańsku, francusku, niemiecku czy rosyjsku lub je utrwalicie.

12-MK

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia, zdrowia, pomyślności i… ciekawych pomysłów na aplikacje życzą Mistrzowie Kodowania!

2015/2016 NR 2 - Spotkanie z rękodziełem ludowym

Święta Bożego Narodzenia to niezwykle magiczny czas. Czwartkowego popołudnia udaliśmy się do Mazowieckiego Instytutu Kultury na spotkanie z artystką ludową, która wprowadziła nas w ten świąteczny nastrój. Organizatorem całego zamieszania był Pan Siciński. Podczas spotkania zostaliśmy zapoznani z rękodziełem artystycznym związanym z Wigilią Bożego Narodzenia.

W trakcie tego spotkania wykonaliśmy wspaniałe renifery z rogożyny (rodzaj pałki wodnej). Wzbogacona formuła spotkania zapewniła nam większą porcję wiedzy w postaci krótkiego wykładu nt. Sztuki ludowej. W trakcie spotkania dało się wyczuć wspaniałą domową atmosferę.

11

2015/2016 NR 3 - Zajęcia na UW

Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu „Ostródzka Akademia Medyczna” wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych oraz wykładach na Wydziale Biologii UW prowadzonych przez pracowników naukowych Zakładu Parazytologii oraz studentów Koła Naukowego Immunologii.

W ramach tych zajęć wysłuchali oni kilku ciekawych wykładów na temat chorób wywoływanych przez pasożyty oraz sposobów unikania tych chorób czy też prelekcji dotyczących działania układu limfatycznego. Ponadto mogli sprawdzić działanie bardzo skomplikowanych sprzętów, ale najbardziej fascynujące okazały się jednak zajęcia laboratoryjne, na których uczniowie obserwowali i samodzielnie przygotowywali preparaty nicieni.

Uczniowie klas trzecich mieli również możliwość zadawania pytań studentom i doktorantom odnośnie rekrutacji na kierunki takie jak: biologia, biotechnologa, biofizyka czy bioinformatyka. Na koniec zostaliśmy oprowadzeni przez przedstawicieli Koła Naukowego Immunologii UW po gmachach uniwersyteckich; zwiedziliśmy cały Kampus UW: Wydział Biologii, MISMAP oraz Wydział Fizyki.

11   12

 • s3e1.jpg
 • s9e1.jpg
 • s8e4.jpg
 • s7e5.jpg
 • s5e4.jpg
 • s7e3.jpg
 • s2e4.jpg
 • s4e2.jpg
 • s2e1.jpg
 • s5e3.jpg
 • s5e1.jpg
 • s5e5.jpg
 • s6e2.jpg
 • s1e4.jpg
 • s4e3.jpg
 • s2e5.jpg
 • s8e2.jpg
 • s6wv.jpg
 • s5e2.jpg
 • s3e2.jpg
Copyright © 2013. Marcin Leśniewski  Rights Reserved.