^  góra strony

  • 1

SP 368 WARSZAWA

w e r s j a   i n t e r n e t o w a   g a z e t k i   s z k o l n e j

2014/2015 NR 2 - PCK

Rok szkolny zmierza wielkimi krokami do końca semestru, a wśród członków Szkolnego Koła PCK wielkie zamieszanie.

Praca wre gdyż adwent, który właśnie się zaczął jest szczególnie ważnym okresem dla ludzi pragnących nieść pomoc potrzebującym. Ten świąteczny nastrój daje nadzieje i ciepło, dlatego dla nas, członków PCK, priorytetem jest by jak najlepiej go wykorzystać. Zacznijmy może jednak od naszych minionych akcji, wcale nie mniej ważnych. Jedną z nich było przeprowadzenie przez naszego koordynatora Olimpiady nt. Zdrowego Stylu Życia. Wstęp na konkurs był otwarty i bardzo dużo uczniów brało w nim udział.

Jest to bardzo ciekawa olimpiada, ponieważ zachęca ona młodzież do dowiadywania się o tym jak dbać o siebie i swoje środowisko. Kolejną akcją, która rusza w tym roku są „Koleżeńskie korepetycje”. Uczniowie, którym łatwo przychodzi nauka oraz którzy wykazują zdolności w tłumaczeniu podjęli się pomocy uczniom, którzy mają problem ze skupieniem swych myśli na uczeniu się. Korepetycję są oczywiście dla wszystkich, więc każdy chętny może się zgłosić do pani Małgorzaty Kurzątkowskiej w celu uzyskania informacji. Korepetycje prowadzone są w przyjemnej i koleżeńskiej atmosferze, pozbawionej stresu i prac domowych ;)

A teraz trochę o sprawach bieżących. W najbliższych dniach członkowie PCK oraz chętni uczniowie będą przygotowywać kartki świąteczne dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej "Zielona Kraina". Każda kartka znajdzie tam swojego właściciela i pokaże mu, że nie jest zapomniany, że są ludzie, którzy dbają i starają się, by u każdego w sercu pojawił się płomyczek ciepła, nadziei i miłości.

Kasia KWATERSKA
3D

  • 2018-2019-1
  • 2018-2019-2
  • 2018-2019-3
  • 2018-2019-4
  • 2018-2019-5
Copyright © 2013. Marcin Leśniewski  Rights Reserved.