^  góra strony

 • 1

SP 368 WARSZAWA

w e r s j a   i n t e r n e t o w a   g a z e t k i   s z k o l n e j

2014/2015 NR 1 - Słowo wstępu

Nowy Rok Szkolny (niestety) czas zacząć!

Skończyły się wakacje. Pierwszy dzień września dawno za nami, przed nami za to mnóstwo sprawdzianów, kartkówek i prac domowych. Pierwszaki już zaczęły odnajdywać się w „gimbazjalnej” rzeczywistości. Drugie klasy s3e1pewnie na luzie chodzą po korytarzach. Natomiast trzecie czeka najtrudniejszy rok- egzaminy, wybór liceów... to już nie zabawa. Wszyscy (a przynajmniej większość) trzecio gimnazjalistów zaczyna poważnie zastanawiać się nad wyborem, który prawdopodobnie wpłynie na ich życie.

Wszyscy wiemy, że będzie trudno i ciężko. Będzie mało czasu na codzienne przyjemności, tj. spotkania ze znajomymi po lekcjach, pogranie na laptopie czy położenie się na kanapie przy włączonym telewizorze. Jednak w chodzeniu do szkoły zauważmy też te przyjemne aspekty. Pół dnia spędzamy tu z przyjaciółmi. Dużo się śmiejemy i rozmawiamy. Dowiadujemy się ciekawych rzeczy, stajemy się mądrzejsi i inteligentniejsi. Podczas takiego dnia wystarczy, by ktoś, kto nam się podoba, uśmiechnął się do nas, wystarczy jedna dobra ocena lub przyjazny uścisk naszej przyjaciółki, a wtedy nawet najnudniejszą lub najtrudniejszą lekcję da się przeżyć. I takich chwil się trzymajmy. Niech każdy dzień w szkole będzie dla nas nową, cudowną przygodą.

Kasia Kwaterska
3D

2014/2015 NR 2 - Słowo wstępu

Trudno uwierzyć, że od początku roku szkolnego 2014/2015 minęło już ponad trzy miesiące. Ale za to jakie trzy miesiące! Tyle się działo, że uczniowie nie mieli ani chwili wytchnienia. Zaczęło się od wielu spotkań, między innymi z „Rymcerzami”, którzy uczyli nas o wolności od nałogów. Kolejnym z nich była wizyta niezwykłych gości -The Bear Educational Theatre, czyli międzynarodowy teatr wędrowny z siedzibą w Pradze, w Czechach. Były to bardzo kreatywne odwiedziny, w których uczestniczyła nie tylko czeska ekipa ale także młodzież z naszej szkoły. 14 października odbyła się uroczystość ślubowania pierwszaków, którzy nareszcie stali się prawdziwymi uczniami naszego gimnazjum.

11 listopada na Choszczówce odbył się bieg niepodległości, w którym udział wzięło aż czterdziestu uczniów z s3e2naszej szkoły! Kilka osób stanęło nawet na podium. Z okazji Święta Niepodległości w naszym gimnazjum oglądać mogliśmy apel, który odbył się dzięki dużemu zaangażowaniu pana Z. Warownego, pana P. Stelmacha, pana S. Kloca ale również dzięki pracy szkolnej młodzieży. Zobaczyliśmy kilka historycznych scen oraz bitew, które wśród publiczności wzbudziły niemałe emocje. Ten spektakl zapamiętamy na długo. Ale na tym nie koniec. Nareszcie udało się zorganizować imprezę szkolną. A tematyka? – oczywiście Andrzejki! Dyskoteka była bardzo udana, niemałą zasługę mieli w tym chłopcy z klasy 3D, którzy zorganizowali całą muzykę i nagłośnienie. Mogliśmy usłyszeć również autorski popis DJ. Przekłuwanie imion, losowanie wróżb… Wszystko to wpłynęło na cudowną atmosferę, która udzieliła się nam wszystkim. Ale sielanka nie trwała długo, bo już na początku grudnia trzeciogimnazjaliści przystąpili do pierwszego próbnego egzaminu gimnazjalnego! Całość kreowana była tak, abyśmy zaczęli przyzwyczajać się do stresującej atmosfery, by w najważniejszych chwilach być gotowym na wszystko.

Ciężko nadążyć za tymi wszystkimi „eventami” , nie sądzicie? Na szczęście pozostały już tylko dwa tygodnie do świąt Bożego Narodzenia, a co się z tym wiąże – do trzytygodniowej przerwy! To brzmi niesamowicie i nieprawdopodobnie, jednak po drodze czeka nas jeszcze wystawienie ocen proponowanych, zebranie rodziców… Wykorzystajmy te ostatnie chwile na poprawienie ocen semestralnych, aby podczas czasu wolnego móc cieszyć się zimową, świąteczną i rodzinną atmosferą :)

Kasia Kwaterska
3d

2014/2015 NR 3 - Słowo wstępu

Aż trudno uwierzyć, że za nami już sześć miesięcy nauki. Za chwilę nadejdzie kwiecień, a co za tym idzie wiosna. Nie wiadomo czy się cieszyć, czy nie.

Z jednej strony rozpoczną się ciepłe i słoneczne dni, będzie można wrzucić wszystkie grube kurtki do szafy i chodzić tylko w bluzach. W odstawkę pójdą kozaki i inne grube buty i nareszcie będzie się można cieszyć długimi wieczorami oraz weselszą atmosferą.
s3e3

Z drugiej jednak strony dla trzecio gimnazjalistów to okres stresu i długich przygotowań do egzaminu. Muszą zacząć myśleć nad wyborem szkoły, klasy i tego, co będą w życiu robić. Jest to bardzo trudna i odpowiedzialna decyzja, więc nic dziwnego, że wszyscy chcielibyśmy odwlekać ją jak najdłużej. Ale nie martwmy się takimi sprawami.

Trzeba się cieszyć, że już za kilka dni pierwszy dzień wiosny, czyli dzień wagarowicza! Niestety wypada on w tym roku w sobotę, co nie zmienia faktu, że rozpoczyna najweselszą porę roku. Wiosna kojarzy nam się przecież z odradzaniem się przyrody, ze słoneczną pogodą i dłuższym siedzeniem na świeżym powietrzu. Jednak proponuję, by nie przesuwać sobie dnia wagarowicza na piątek, bo czeka nas wtedy w szkole wiele przyjemnych niespodzianek! Nauczyciele nie będą wtedy zapewne pytać, a lekcje miną w radosnej atmosferze. Wolontariusze PCK przygotują też dla nas zdrowe drobiazgi, tak, by każdy powitał ten okres z uśmiechem na twarzy :).

Kasia Kwaterska 3d

 • s3e1.jpg
 • s2e3.jpg
 • s7e3.jpg
 • s3e2.jpg
 • s2e4.jpg
 • s8e4.jpg
 • s6e5.jpg
 • s1e3.jpg
 • s9e2.jpg
 • s9e3.jpg
 • s6e4.jpg
 • s1e6.jpg
 • s6e2.jpg
 • s5e5.jpg
 • s6e1.jpg
 • s3e3.jpg
 • s2e5.jpg
 • s7e1.jpg
 • s1e5.jpg
 • s2e1.jpg
Copyright © 2013. Marcin Leśniewski  Rights Reserved.