^  góra strony

 • 1

SP 368 WARSZAWA

w e r s j a   i n t e r n e t o w a   g a z e t k i   s z k o l n e j

2013/2014 NR 1 (WYDANIE SPECJALNE) - Słowo wstępu

Jak wszystkim wiadomo wrzesień jest miesiącem, którego początek oznacza zakończenie wakacji i rozpoczęcie s2e1roku szkolnego. We wrześniu każdy z nas musi na nowo zmierzyć się z wstawaniem o świcie, nauką do wieczora oraz trudnymi pracami domowymi. Miesiąc ten co roku rozpoczyna się ceremonią rozpoczęcia roku szkolnego.
To 2 września Pani Dyrektor powitała nas bardzo serdecznie, przedstawiła grono pedagogiczne oraz powiadomiła, że w tym roku w naszej szkole odbędzie się bardzo ważne wydarzenie. W roku szkolnym 2013/2014 naszej szkole zostanie nadane imię - Polskich Olimpijczyków.
Ten rok dla każdego będzie rokiem wyzwań. Pierwszoklasiści muszą zapoznać się z wieloma nowymi przedmiotami oraz zaznajomić z nowym systemem nauczania oraz oceniania. Obeznani już w gimnazjalnym świecie drugoklasiści będą ciężko pracować nad projektami edukacyjnymi. Naszych kochanych trzecioklasistów czeka największe wyzwanie, a mianowicie test gimnazjalny. Już w kwietniu zestresowani zasiądą do ławek na sali gimnastycznej i sprawdzą wiedzę, którą posiedli w gimnazjum.
Joanna Lenart, Julia Romanek
3C

2013/2014 NR 2 - Słowo wstępu

WITAJCIE!!!

Wracamy do Was z nowym składem i nowymi pomysłami. Niestety mamy już w pełni jesień, przez co trudno uwierzyć, że minęły dwa miesiące szkoły!
s2e2Czy pierwszaki już się zaaklimatyzowały?
Czy trzecie klasy czują presję zbliżającego egzaminu?
A co słychać u drugoklasistów?

Mam nadzieję , że wszystko dobrze. Tymczasem chciałabym w imieniu swoim, jak i całej redakcji „Nawiasem (Mówiąc)” zaprosić Was do listopadowego numeru naszej gazetki! Macie szansę podszkolić swój angielski w „English corner”, spoważnieć przy lekturze „Na Poważnie” lub zabawić się czytając dział „Na Wesoło”. Jak zwykle bieżące informacje możecie znaleźć na stronie „Z życia szkoły”, nie zapomnijcie również o reszcie ciekawych artykułów, jakie dla Was przygotowaliśmy.

Pozdrawiam,

Gabriela Kowalska
3G

2013/2014 NR 3 - Słowo wstępu

Witajcie w grudniowym numerze naszej gazetki!

Pisząc ten wstęp i spoglądając za okno widzę wprowadzający w typowo świąteczny nastrój śnieg. Nie wierzę, że s2e3jest już grudzień. Mam wrażenie, że dopiero co było rozpoczęcie roku, a tu pierwszy semestr dobiega końca! Trzecie klasy, w tym ja, miały próbne egzaminy. Jak Wam poszło? A co u Was drugoklasiści i pierwszaki? Mam nadzieję, że czując na plecach oddech nowego roku, jak i nowego semestru, jesteście zadowoleni ze swoich ocen, a wszelkie spory czy niedokończone sprawy doprowadzacie do końca. Bo chyba od tego jest grudzień, od kończenia wszelkich spraw i przygotowywanie się na zupełnie nowy, nieprzewidywalny 2014 rok. Nie można zapomnieć o spotkaniu z całą rodziną przy wigilijnym stole i czerpania radości z wolnego czasu spędzonego z bliskimi. Wprowadzając siebie w świąteczną atmosferę, w imieniu moim jak i całej redakcji „Nawiasem Mówiąc” życzę Wam, Drodzy czytelnicy, ciekawej lektury, Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Z poważaniem,
Gabriela Kowalska
3G

2013/2014 NR 4 - Słowo wstępu

Można powiedzieć, że marzec rozpoczął się niezwykle pracowicie. W połowie miesiąca trzecioklasiści po raz kolejny napiszą egzaminy próbne. Pokażą nam one jakie umiejętności już opanowaliśmy, a co jeszcze musimy s2e4powtórzyć. Hmmm, a propos czasu, jest on bardzo cenny. Do egzaminu pozostało trochę ponad miesiąc, a nauki - bardzo dużo. Tym, którzy już zaczęli swój program powtórzeniowy albo nawet mają to już za sobą, gratuluję i zazdroszczę. Natomiast osobom, które jeszcze nie zaczęły z powodu braku czasu bądź motywacji, proponuję wziąć się do pracy.

Wybaczcie, że tak dużo piszemy o egzaminach, ale są one dla nas, trzecioklasistów, bardzo ważne. Jednak nie cieszcie się drugoklasiści - Was też to czeka i to już za rok. Pamiętam doskonale jak rok temu cieszyłam się, że egzaminy nie są moim problemem, ale ten rok zleciał zanim się obejrzałam.

Jak na razie pozostaje nam czekać z niecierpliwością na ferie wielkanocne. Będą one zbawienne dla każdego. Seniorzy zapewne poświęcą swój wolny czas na naukę i ostatnie powtórki. Inni postawią na odpoczynek, spanie do 12-tej, obiad zamiast śniadania, całe dnie spędzone w gronie znajomych. Pewnie już nie możecie się doczekać!

Nie rozmarzajmy się jednak za bardzo i powróćmy do trochę mniej przyjemnej rzeczywistości. Postarajmy się przejść przez ten miesiąc z uśmiechem na twarzy i mnóstwem pozytywnej energii oraz motywacji do ciężkiej pracy, by osiągnąć postawione sobie cele. Powodzenia! :).

Julia Romanek
3C

2013/2014 NR 5 - Słowo wstępu

Maj. Do końca roku pozostały niespełna 2 miesiące. Na pewno wielu z Was już dawno zaczęło odliczanie dni do wakacji. W maju trzecie klasy mogą trochę odetchnąć po niezwykle ciężkim i pracowitym miesiącu. 23, 24 i 25 kwietnia, kiedy pierwszo i drugoklasiści odpoczywali, ciesząc się przedłużoną przerwą świąteczną, s2e5trzecioklasiści pisali egzaminy. Krótko mówiąc, nie poszły one ani bardzo dobrze, ani wyjątkowo źle. Opinie były niemal tak zróżnicowane jak poziomy poszczególnych części egzaminu. Teraz, kiedy mamy to już za sobą, nie możemy nic zmienić, pozostaje nam tylko z cierpliwością czekać na wyniki.

Nie zapomnijmy też o wyborze liceum i profilu klasy do jakiej chcemy pójść. Decyzja ta teoretycznie wydaje się łatwa i oczywista, jednak w praktyce jest dużo trudniej. Wszystkie dotychczasowe plany na przyszłość nagle ulegają zmianie. W głowie pojawiają się wątpliwości. Czy poradzę sobie w mat-fizie? Czy znajdę dobrą prace po humanie? Na jakie studia pójdę po mat-geo? Takie i inne pytania towarzyszą chyba wszystkim trzecioklasistom. Wybór przyszłej szkoły jest bardzo ważny, może zaważyć na całej naszej przyszłości. Jednocześnie wśród trzecioklasistów jest to temat lekko drażliwy, szczególnie teraz, kiedy zostało tak niewiele czasu na podjęcie tak ważnej decyzji.

Pomówmy więc o czymś przyjemniejszym, a mianowicie o majówce. Jak co roku była ona długo wyczekiwana i zdecydowanie za krótka. Trwała jedynie 4 dni, mimo to ja wypoczęłam i mam nadzieję, że Wy również. Jak to się mówi - co za dużo to niezdrowo. Nie wiem, czy ta sentencja odnosi się również do odpoczynku, no ale niestety, takie jest życie. Rzeczywistość wzywa. Szkoła też.

A w szkole koło PCK z wieloma pomysłami na ulepszenie świata i niesienie pomocy, tym którzy jej naprawdę potrzebują. Nauka. Konkursy. Zawody sportowe. Poprawianie ocen. Wiem, że do wielu to jeszcze nie dociera, ale tak, koniec roku tuż tuż. Nie będzie łatwo. Każdy wie, jak ciężkie jest siedzenie w szkole i uważanie na lekcjach, kiedy za oknem świeci słońce, które zachęca do wyjścia na dwór. Jednak obiecuję, ostatnie 2 miesiące miną niezauważone :)

Julia Romanek i Asia Lenart
3C

 • s8e2.jpg
 • s2e3.jpg
 • s4e2.jpg
 • s6e4.jpg
 • s5e3.jpg
 • s1e2.jpg
 • s5e5.jpg
 • s1e3.jpg
 • s7e5.jpg
 • s8e3.jpg
 • s6e1.jpg
 • s8e4.jpg
 • s1e6.jpg
 • s6wv.jpg
 • s3e2.jpg
 • s5ws.jpg
 • s7e4.jpg
 • s5e2.jpg
 • s9e3.jpg
 • s4e3.jpg
Copyright © 2013. Marcin Leśniewski  Rights Reserved.