^  góra strony

 • 1

SP 368 WARSZAWA

w e r s j a   i n t e r n e t o w a   g a z e t k i   s z k o l n e j

2012/2013 NR 1 - Słowo wstępu

s1e1Witajcie!

Bardzo miło mi powitać Was Drodzy Uczniowie i Nauczyciele w nowym roku szkolnym 2012/2013 i pierwszym z tego roku numerze gazetki szkolnej "Nawiasem mówiąc". O ile wakacje są najprzyjemniejszym okresem w roku, który każdy z nas wyczekuje z tęsknotą, teraz należy przysłowiowo „zakasać rękawy”, bo rok szkolny już się rozpoczął na dobre. Mam nadzieję, że pierwszoklasiści już się zadomowili w naszej małej społeczności. Do starszych kolegów apeluję o wyrozumiałość. Każdy z nas musiał się w podobnej sytuacji odnaleźć. Apeluję również do wszystkich, aby zapoznali się z nowymi zasadami oceniania. Teraz zasady są bardziej przejrzyste i miejmy nadzieję, że będą funkcjonowały bez zarzutu, polepszając wzajemne relacje uczeń – nauczyciel, usuwając z drogi wszelkie nieporozumienia i pretensje.

Ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego, zachęcam Was Drodzy Uczniowie do udziału w konkursach. Potraktujmy to jako wyzwanie i sprawdzenie własnych umiejętności, które może nam pomóc w dostaniu się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej. Na razie jednak nie będziemy tak daleko wybiegać. Ten rok będzie dla nas o tyle interesujący, że będziemy świadkami wyboru patronów dla naszej szkoły. Kolejnym wydarzeniem będzie, choć w zasadzie już jest, nowy projekt zastępujący Comeniusa – blog eTwinning. Zachęcam do udziału! Pamiętajcie również, że w naszej szkole jest wiele ciekawych zajęć dodatkowych, które mogą wspierać i rozwijać pasje, i zainteresowania. Ja na pewno wybiorę jakieś zajęcia pozalekcyjne, mam nadzieję, że z niektórymi z Was się na nich spotkam ☺. Dlatego życzę wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, osobistych, jaki tych na rzecz naszej szkoły. Pamiętajmy, że w szkole spędzamy bardzo dużo czasu i tylko od nas zależy, w jaki sposób.

Pozdrawiam
Gabriela Kowalska

2012/2013 NR 2 - Słowo wstępu

s1e2Witajcie!

Nic nie rozbudza nas bardziej w ten jesienny czas niż… kubek kakao, a więc mam nadzieję, że ten numer gazetki będzie miłym dodatkiem w te ponure dni. Halloween za pasem, więc nasze myśli coraz częściej krążą wokół tematu upiornego stroju. Kto będzie chodzić i wołać „Cukierek albo psikus”? Ja na pewno będę czekać z ciastkami „paluchami”, na które przepis znajdziecie w środku. Nie dość, że pyszne to straszne ☺.
A co słychać w szkole? Wszystkiego dowiecie się z tego numeru! Macie już jakieś oceny?
Nie zapominajcie o przeczytaniu bardzo ciekawego wywiadu i najnowszych, jeszcze ciepłych newsów z życia szkoły ☺.
Liczę na to, że materiał jaki przygotowaliśmy na ten miesiąc przypadnie Wam do gustu i będzie dla Was miłą lekturą.

Pozdrawiam,
Gabriela Kowalska

2012/2013 NR 3 - Słowo wstępu

s1e3Wraz z pierwszymi płatkami śniegu nadeszła myśl, że oto za chwilę będą Święta Bożego Narodzenia. Dla mnie to ulubione święto i to nie ze względu na czekające pod świątecznym drzewkiem prezenty. O ile nie lubię zimy, widowisko jakie funduje nam w tym czasie otoczenie, choć może trochę kiczowate, cieszy oczy. Zewsząd docierają do nas bodźce w postaci kolorowych wystaw, świątecznych dekoracji i widok prześcigających się swoim bogactwem ozdobionych drzewek. Niegdyś irytowało mnie, kiedy tuż po 1 listopada pojawiały się choinki, ale potem stwierdziłam, że zamiast narzekać, będę obserwować i czerpać radość z tego widowiska.

Jednak to nie wszystko co niesie ze sobą ten czas. To również czas refleksji i podsumowań naszych wyników pracy. Dla jednych objawi się to ostrzeżeniem, dla innych będzie wskazówką, co można jeszcze poprawić, a dla pozostałych potwierdzeniem, że obrali dobry kierunek. W związku z tym polecam przygotować listę noworocznych postanowień! A przede wszystkim cieszcie się tym czasem wytchnienia, bo już za chwilę znów trzeba będzie się zabrać do ciężkiej pracy.

Życzę wszystkim rodzinnej atmosfery, cudownych Świąt Bożego Narodzenia i spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym Roku 2013!

PS Jeśli chcecie zrobić niespodziankę bliskim na święta? Proponuję zrobić muffinki ze świątecznymi dekoracjami ☺

Gabrysia Kowalska
2g

2012/2013 NR 4 - Słowo wstępu

s1e4Witajcie!

NOWY ROK, a już wkrótce FERIE i nowy semestr. Oceny poprawione? Chyba każdy uczeń, i podejrzewam, że także nauczyciel, czeka na okres zimowego odpoczynku. Jest to forma nagrody za ciężką pracę, chwila odpoczynku po intensywnych dniach spędzonych w szkole. Będzie to dla Was czas na regenerację i przygotowanie się na nową dawkę wiedzy, jaką da nam nowy semestr. Ja obiecałam sobie, że w końcu zacznę się systematycznie uczyć, co nie zawsze jest łatwe. A Wy macie jakieś postanowienia noworoczne? Jestem ciekawa, jak czują się trzecioklasiści zdając sobie sprawę, że od stycznia do egzaminu zostało raptem parę miesięcy? Oni to dopiero mają problem.

Mimo wszystko, mam nadzieję, że dajecie radę, a z ocen jesteście zadowoleni. A kiedy braknie Wam siły, pomyślcie, że jest nowy rok i już niedługo będą ferie, i że wszystko możecie jeszcze zmienić. Więc nie przedłużając wstępu, chcemy życzyć Wam drodzy Uczniowie i Wam Nauczyciele spełnienia marzeń, sukcesów w życiu oraz tego, co dla Was najlepsze.

Redakcja „Nawiasem Mówiąc”

Gabrysia Kowalska
2g

2012/2013 NR 5 - Słowo wstępu

s1e5Hej!

Jak tam po feriach? Wypoczęliście? Mam nadzieję, że tak, a każdy z Was zebrał wystarczająco dużo sił, aby przetrwać kolejne 4 miesiące, które pozostały nam do wakacji. Teraz tylko pozostało nam zakasać rękawy, wziąć się do ciężkiej pracy i nie przejmować się niepowo-dzeniami, które na pewno napotkamy na naszej drodze. W ostatnim czasie mieliśmy okazje wziąć udział w obecnie bardzo popularnym przedsięwzięciu. Tak zwany „Harlem shake” zorganizowali nasi cudowni koledzy z klasy sportowej, którym bardzo dziękujemy za umilenie nam wszystkim zwykłego szkolnego popołudnia oraz rozwianie nudy. Już niedługo każdy z nas dostanie silny zastrzyk energii wraz z ciepłym podmuchem wiosennego wiatru. Czy tylko ja nie mogę doczekać się przebiśniegów wyłaniających się z pod grubej warstwy śniegu? Hahaha na pewno nie, wszyscy z utęsknieniem czekamy na choć odrobinę słońca.

Joanna Lenart, Julia Romanek
2c

2012/2013 NR 6 - Słowo wstępu

Witajcie !

s1e6Nie do wiary, jeszcze tylko maj i czerwiec do wakacji! Śniegi nas nareszcie opuściły i od razu mamy … lato. Myśląc o nadchodzących wakacjach, nie wolno zapominać o ocenach na koniec roku (a więc o poprawianiu ocen i wielkim stresie jaki nadchodzi). W związku z tym zapraszamy Was do działu NA WESOŁO, aby podszkolić się w metodach tworzenia i używania „pomocy dydaktycznych” :). Czekać będzie również na Was wywiad przeprowadzony z Panią Aldoną, kontynuacja powieści „Ulica bez nazwy” oraz wieści naszego informatora z Dnia Otwartego i emocjonującego alarmu pożarowego. A jak Wy, trzecioklasiści daliście sobie radę na egzaminach? Mam nadzieję, że dobrze!

Gabrysia Kowalska
2g

 • s9e3.jpg
 • s6e5.jpg
 • s7e5.jpg
 • s4e2.jpg
 • s9e1.jpg
 • s8e2.jpg
 • s6e1.jpg
 • s5e2.jpg
 • s7e2.jpg
 • s3e1.jpg
 • s9e2.jpg
 • s1e6.jpg
 • s7e1.jpg
 • s1e3.jpg
 • s1e5.jpg
 • s3e3.jpg
 • s7e3.jpg
 • s6e3.png
 • s1e2.jpg
 • s5ws.jpg
Copyright © 2013. Marcin Leśniewski  Rights Reserved.