Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

2017/2018 NR 1 - Wywiad z Panią Anną Polak-Znojek

Wywiad z Panią Anną Polak-Znojek, nauczycielką języka polskiego i... pomysłodawczynią gazetki szkolnej Nawiasem (mówiąc).

Weronika i Klaudia: Kiedy gazetka została założona?

Pani Anna Polak-Znojek: Pomysł na gazetkę był moją inicjatywą, a pierwszy numer został wydany w październiku 2011 roku. Tytuł „Nawiasem (mówiąc)” wymyśliła Gabrysia Kowalska – wtedy uczennica pierwszej klasy gimnazjum. Składem tekstów i grafiką zajmował się uczeń trzeciej klasy, Maksymilian Hau. Pełnił on jednocześnie funkcję redaktora naczelnego.

Ile gazetek zostało do tej pory wydanych?

W roku szkolnym staramy się wydać 6 numerów. Jeśli dobrze liczę, to przygotowaliśmy w sumie 36 wydań.

Kto zainspirował Panią do stworzenia gazetki szkolnej?

Powiem szczerze, że nie przypominam sobie, żeby ktoś specjalnie mnie zainspirował. Po prostu trudno mi sobie wyobrazić, żeby szkoła nie miała własnej gazetki współtworzonej przez uczniów, a jeszcze trudniej, żebym ja nie była zaangażowana w tak ważne przedsięwzięcie. Może wynika to z faktu, że równolegle z filologią polską o specjalności nauczycielskiej studiowałam także właśnie dziennikarstwo.

Które wydanie gazetki najbardziej się Pani podobało albo była dla Pani w jakiś sposób wyjątkowa?

Nie mam ulubionego numeru. Ale muszę przyznać, że zeszłoroczne wydania były dla mnie wyjątkowe z paru przyczyn: pojawił się mój upragniony gatunek – powieść w odcinkach, fantastycznie zrealizowany przez Sarę. W zespole pojawiła się Oliwia z fajnym pomysłem pisania zagadek, które okazały się trudne dla niejednego nauczyciela. Wiernych wielbicieli zyskała Zuzia, która przeprowadza wywiady na niezwykle wartościowe tematy i na dodatek publikowane w języku angielskim. Jest Maciek, który sprawił, że dział sportowy urósł w siłę... Dużo serca włożyłam też w przygotowanie wydania specjalnego z okazji nadania imienia naszej szkole – Polskich Olimpijczyków w 2013 roku.

Czym się będą różnić tegoroczne wydania gazetki od gazetek z poprzednich lat?

Przygotowanie gazetki to praca zespołowa i poszczególne wydania są efektem wspólnej pracy. Każdy rok szkolny przynosił pewne zmiany. W tym do zespołu dołączyła silna grupy z klasy 7d. Liczę na ich pomysły i sama jestem ciekawa efektów ich zaangażowania.

Czy inni nauczyciele pełnią jakąś funkcje w gazetce?

Poza mną, gazetkę współtworzy informatyk - pan Marcin Leśniewski, który zajmuje się składem, szatą graficzną oraz wersją internetową gazetki.

Czy są specjalne wydania gazetki np. świąteczne?

Wspomniałam już o wydaniu specjalnym w związku z uroczystością nadania imienia naszej szkole. W zeszłym roku specjalny numer przygotowaliśmy dla uczniów obecnych klas siódmych i ich rodziców. Mogę zdradzić, że w tym roku również planujemy coś ekstra.

Czy gazetkę kupują tylko uczniowie?

Gazetkę kupują nie tylko uczniowie, także nauczyciele i rodzice. A nawiasem mówiąc, mam nadzieję, że zainteresowanie naszym pismem będzie tylko rosło.

21   22

Weronika Mańk i Klaudia Gorecka (7d)