2014/2015 NR 2 - Słowo wstępu

Trudno uwierzyć, że od początku roku szkolnego 2014/2015 minęło już ponad trzy miesiące. Ale za to jakie trzy miesiące! Tyle się działo, że uczniowie nie mieli ani chwili wytchnienia. Zaczęło się od wielu spotkań, między innymi z „Rymcerzami”, którzy uczyli nas o wolności od nałogów. Kolejnym z nich była wizyta niezwykłych gości -The Bear Educational Theatre, czyli międzynarodowy teatr wędrowny z siedzibą w Pradze, w Czechach. Były to bardzo kreatywne odwiedziny, w których uczestniczyła nie tylko czeska ekipa ale także młodzież z naszej szkoły. 14 października odbyła się uroczystość ślubowania pierwszaków, którzy nareszcie stali się prawdziwymi uczniami naszego gimnazjum.

11 listopada na Choszczówce odbył się bieg niepodległości, w którym udział wzięło aż czterdziestu uczniów z s3e2naszej szkoły! Kilka osób stanęło nawet na podium. Z okazji Święta Niepodległości w naszym gimnazjum oglądać mogliśmy apel, który odbył się dzięki dużemu zaangażowaniu pana Z. Warownego, pana P. Stelmacha, pana S. Kloca ale również dzięki pracy szkolnej młodzieży. Zobaczyliśmy kilka historycznych scen oraz bitew, które wśród publiczności wzbudziły niemałe emocje. Ten spektakl zapamiętamy na długo. Ale na tym nie koniec. Nareszcie udało się zorganizować imprezę szkolną. A tematyka? – oczywiście Andrzejki! Dyskoteka była bardzo udana, niemałą zasługę mieli w tym chłopcy z klasy 3D, którzy zorganizowali całą muzykę i nagłośnienie. Mogliśmy usłyszeć również autorski popis DJ. Przekłuwanie imion, losowanie wróżb… Wszystko to wpłynęło na cudowną atmosferę, która udzieliła się nam wszystkim. Ale sielanka nie trwała długo, bo już na początku grudnia trzeciogimnazjaliści przystąpili do pierwszego próbnego egzaminu gimnazjalnego! Całość kreowana była tak, abyśmy zaczęli przyzwyczajać się do stresującej atmosfery, by w najważniejszych chwilach być gotowym na wszystko.

Ciężko nadążyć za tymi wszystkimi „eventami” , nie sądzicie? Na szczęście pozostały już tylko dwa tygodnie do świąt Bożego Narodzenia, a co się z tym wiąże – do trzytygodniowej przerwy! To brzmi niesamowicie i nieprawdopodobnie, jednak po drodze czeka nas jeszcze wystawienie ocen proponowanych, zebranie rodziców… Wykorzystajmy te ostatnie chwile na poprawienie ocen semestralnych, aby podczas czasu wolnego móc cieszyć się zimową, świąteczną i rodzinną atmosferą :)

Kasia Kwaterska
3d